#Orbán Viktor







Orbán gratulált Sunaknak
 

Orbán gratulált Sunaknak

Orbán Viktor felidézte a Magyarország és az Egyesült Királyság közötti kitűnő kétoldalú kapcsolatokat, és utalt arra, hogy az együttműködés a kölcsönös tiszteleten, a közösen vállalt értékeken, közös érdekeken és mélyen gyökerező történelmi kapcsolatokon alapul.

MTI MTI






Brüsszel megkapta a magáét Orbántól, de a háború és a válság csak mellékszereplő volt az ünnepi beszédben
 

Brüsszel megkapta a magáét Orbántól, de a háború és a válság csak mellékszereplő volt az ünnepi beszédben

A szokásos, belföldi politikai használatra szánt, hergelős frázisainál visszafogottabb kijelentéseket tett Orbán Viktor vasárnapi ünnepi beszédében. Egy szó sem esett például a máskor agyonhasznált “brüsszeli szankciókról”, ahogy a megélhetési válságról sem, viszont “Brüsszelt” sikerült azért Orbánnak a forradalmat eltipró szovjet tankokhoz hasonlítania.

hvg.hu hvg.hu


A szovjet tankokról Brüsszel jutott eszébe Orbánnak, aki szerint
 

A szovjet tankokról Brüsszel jutott eszébe Orbánnak, aki szerint "akárki akar a nyakunkra ülni, halálra van ítélve"

Harcias párhuzamok jutottak eszébe Orbán Viktornak az '56-os forradalom és szabadságharc évfordulóján, amikor Zalaegerszegen, kordonokkal védve beszélt a forradalom évfordulóján. A miniszterelnök összehasonlította a szabadságharcot eltipró szovjeteket és "a brüsszeli magaslesről lövöldözőket", majd arra jutott, hogy utóbbiak "ott fogják végezni, ahol az elődeik". Orbán sűrűn emlegette a kommunistákat és az összefogást, majd mindenkit megnyugtatott: a kormány a helyén van, és jó, hogy nem baloldali.

hvg.hu hvg.hu

A kormány fütyülői – 30 évvel ezelőtt ordították le a színpadról Göncz Árpádot
 

A kormány fütyülői – 30 évvel ezelőtt ordították le a színpadról Göncz Árpádot

A Belügyminisztérium szervezésében a kormánytábor és a legszélsőbb jobboldal egyesült erői botrányba fojtották az 1956-os forradalom központi ünnepségét 1992. október 23-án. A forradalom egyik legjelentősebb, életfogytiglanra ítélt emlékőrző személyisége, az újszülött magyar demokrácia őre, Göncz Árpád nem mondhatta el beszédét a Kossuth téren. A botrány a fékek és ellensúlyok rendszerének rombolói és védelmezői között harc fontos állomása volt.

Révész Sándor Révész Sándor